Blog szczegóły

image
Twarz kobiety na jednolitym tle

5 rzeczy, które warto wiedzieć o kwasie hialurynowym

KWAS HIALURONOWY – CO TO JEST?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem organizmu, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie i jędrność skóry. Jest biopolimerem o dość wysokiej masie cząsteczkowej. Jego główne zadanie ustrojowe polega na wiązaniu wody. Z wiekiem, kwasu hialuronowego w ciele ubywa, co przyczynia się do odwodnienia skóry i powstawania zmarszczek. Jednak dzięki medycynie estetycznej te braki można uzupełnić!

JAKIE SĄ WŁAŚCIWOŚCI KWASU HIALURONOWEGO?

Kwas ma niezwykłe właściwości higroskopijne. Jedna cząsteczka kwasu potrafi zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i sprężysta. Ponadto kwas hialuronowy:

  • Nawilża,
  • Poprawia elastyczność,
  • Redukuje zmarszczki,
  • Wygładza powierzchnię skóry.

KWAS HIALURONOWY – JAK WYKORZYSTYWANY JEST W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ?

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej wykorzystywany jest bardzo często. Przydaje się m.in. do zabiegów powiększania ust, mezoterapii igłowej czy wypełniania zmarszczek. W Centrum Medycyny Estetycznej z wykorzystaniem tego kwasu znajdziesz takie zabiegi, jak:

  • Wolumetria – czyli lifting twarzy i wypełnienie zmarszczek. Celem zabiegu jest wymodelowanie twarzy, uwydatnienie kości policzkowych i wyrównanie konturu. Po zabiegu twarz wygląda na młodszą, skóra jest jędrna, a zmarszczki zostają spłycone.
  • Modelowanie ust - polega na wstrzyknięciu do ust odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego. W ten sposób można poprawić ich wygląd i wyrównać wszelkie asymetryczne punkty. Modelowanie kwasem pozwala na zwiększenie objętości warg oraz ich nawilżenie. Kwas hialuronowy działa pozytywnie na kondycję ust, ujędrniając je i wygładzając zmarszczki.

ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM – KIEDY KORZYSTAĆ?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, takie jak wolumetria czy modelowanie ust, przeznaczone są dla osób, które mają kompleksy z powodu ust lub twarzy. Jeżeli zmagasz się z opadającymi kącikami ust, opadniętymi policzkami, zmarszczkami i brudami lub wielkość Twoich ust Ci nie odpowiada, skorzystaj z jednego z zabiegów w Centrum Medycyny Estetycznej! https://www.centrum-medycyny-estetycznej.pl/kwas-hialuronowy.html

ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM – PRZECIWSKAZANIA

Wszystkie zabiegi mają jednak jakieś przeciwskazania. W przypadku wolumetrii lub modelowania ust są to: nowotwory, ciążka i karmienie piersią, tendencja do powstawania blizn, infekcje, nieleczona cukrzyca, aparat ortodontyczny czy opryszczka.