Osocze bogatopłytkowe PRP

image

Zabiegi osoczem na skórę

Zabiegi z wykorzystaniem osocza wymagają pobrania krwi pacjenta i wyselekcjonowania z niej aktywnych trombocytów. Pozwalają one bowiem na intensywną regenerację skóry. Podczas zabiegu pobiera się około 10 ml krwi, a następnie wprowadza osocze za pomocą specjalnej igły. Po około 48 godzinach od takiej czynności dochodzi do przebudowy tkanek. Zabieg warto powtórzyć trzykrotnie, w odpowiednich odstępach czasu.

Zabieg osoczem na skórę można zastosować zarówno w przypadku ust, jak i policzków, okolic oczu, dłoni, dekoltu, głowy czy szyi.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza

Osocze bogatopłytkowe może być stosowane zarówno na twarzy, jak i w owłosionych partiach głowy. Efekty jego użycia to:

  • usunięcie cieni pod oczami,
  • zwiększenie napięcia skóry,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • regeneracja,
  • wygładzenie blizn,
  • przyspieszenie gojenia ran.

Wskazania do zabiegu osoczem na skórę głowy

Zabieg z wykorzystaniem osocza sprawdzi się w przypadku osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów lub zniszczeniami w tym obrębie. To dobry wybór także wtedy, gdy masz widoczne zmarszczki oraz blizny. Spisze się on nawet w przypadku alergików, w przeciwieństwie do wielu innych wstrzykiwanych substancji.

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem osocza

Wstrzykiwania osocza jest dość bezpieczne ze względu na fakt, że ciecz pochodzi z ciała pacjenta. Nie ma więc ryzyka powstania alergii. Zabiegu nie powinno się jednak przeprowadzać w trakcie ciąży i karmienia piersią oraz u chorych na nowotwory. Problemem może być również przyjmowanie takich leków, jak aspiryna oraz wybrane schorzenia krwi.