Relaksacja zmarszczek mimicznych

image
Twarz kobiety na jednolitym tle

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

Usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem toksyny botulinowej pozwala na pozbycie się pierwszych oznak starzenia, które pojawiają się na różnych fragmentach twarzy. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe w mięśniach, dlatego stają się one rozluźnione, a bruzdy znikają. Botoks wstrzykuje się za pomocą specjalnych igieł. Są one bardzo cienkie, dlatego zabiegowi praktycznie nie towarzyszy ból. Precyzyjnie podana toksyna botulinowa pozwala na skuteczne wygładzenie zmarszczek, a efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy. Zabieg z wykorzystaniem botoksu trwa około 20 minut, a efekty można zaobserwować już po około 3 dniach.

Efekty usuwania zmarszczek

Usuwanie zmarszczek pozwala na pozbycie się pierwszych oznak starzenia na nawet kilka miesięcy. Sprawdzi się ono zarówno w przypadku kurzych łapek, jak i poziomych bruzd na czole czy zmarszczek palacza. Botoks nie przemieszcza się i nie działa negatywnie na funkcjonowanie mięśni

Wskazania do usuwania zmarszczek

Wskazaniem do zastosowania usuwania zmarszczek za pomocą botoksu są pierwsze oznaki starzenia. Mogą one wynikać zarówno z mimiki, jak i złych przyzwyczajeń, na przykład palenia papierosów. Toksyna botulinowa może być stosowana również w przypadku blizn, pozwalając na rozluźnienie zrostów.

Przeciwwskazania do usuwania zmarszczek

Istnieją przeciwwskazania do zastosowania toksyny botulinowej. Przed zabiegiem nie należy stosować określonych leków. Nie jest on wskazany także w przypadku osób z nadwrażliwością na albuminę, alergiami na składniki preparatu czy w przypadku zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Usuwania zmarszczek nie warto przeprowadzać również w ciąży i podczas karmienia piersią.