Depilacja laserowa

image
Urządzenie do depilacji laserowej

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa bazuje na wiązkach światła, które docierają do mieszka włosowego. Pochłaniają barwnik zawarty we włosie, dlatego mogą skutecznie usuwać jego cebulki. Jednocześnie depilacja laserowa nie uszkadza sąsiadujących tkanek. Zabieg może być bolesny, szczególnie gdy jest przeprowadzany w miejscach z bardzo wrażliwą skórą lub tam, gdzie nie ma zbyt wiele tłuszczu. Jedna sesja trwa kilkadziesiąt minut, a do uzyskania najlepszych efektach trzeba powtórzyć depilację 4-6 razy.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa pozwala na skuteczne pozbycie się włosków. Dzięki temu odrastają one znacznie wolniej i tylko w niewielkim procencie. Odpowiednia seria zabiegów pozwala na pozbycie się owłosienia zarówno z nóg, jak i pach, wąsika czy okolic bikini.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy borykasz się z nadmiernym owłosieniem lub po prostu nie chcesz ciągle golić się tradycyjnymi metodami. Taki zabieg pozwala również na uchronienie się przed podrażnieniami, wrastającymi włoskami i swędzeniem. Jest dobrym rozwiązaniem głównie w sytuacji, gdy masz ciemne włoski. Wówczas pochłonięcie barwnika przebiega skuteczniej.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej

Depilacji laserowej nie można przeprowadzić w sytuacji, gdy pacjent boryka się ze zmianami skórnymi lub jest w ciąży bądź w trakcie karmienia piersią. Problemem może być również opalenizna, dlatego zabiegi najlepiej realizować zimą. Ponadto przed zabiegiem nie można depilować się woskiem lub pęsetą oraz stosować samoopalaczy.