Stymulator tkankowy

image

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w kosmetologii przeciwstarzeniowej, stosowane do odbudowy i regeneracji struktur skóry. Składniki zawarte w preparatach dzięki stymulacji kolagenu i elastyny poprawiają jędrność, gęstość i jakość skóry. Stymulatory tkankowe to jedne z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologii odmładzającej.

Wskazania do zabiegu stymulatory tkankowe:

 • nawilżenie skóry,
 • odmłodzenie owalu twarzy,
 • redukcja zmarszczek i zwiotczeń,
 • ujędrnienie i poprawa napięcia skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatory tkankowe:

 • opryszczka
 • niewyrównana cukrzyca,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • leki przeciwzakrzepowe,
 • uczulenie na składnik mezoterapii,
 • bardzo płytko unaczyniona skóra.

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Ich celem jest odnowa i biorestrukturyzacja, co odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. To powoduje, że dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne, a twarz odzyskuje młody i promienny wygląd.

Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry Pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.

TwAc

TwAc. Preparaty nowej generacji na bazie polinukleotydów do remodelingu skóry. uwagę we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznejsą techniki odbudowujące, które zwiększają śródskórną aktywność komórkową. Podporządkowując się takim trendom, zaawansowani producenci wykorzystują w preparatach zarówno miejscowych, jak i iniekcyjnych biokompatybilne substancje pochodzenia naturalnego o ukierunkowanym działaniu na komórkę skóry.

Linia TwAc dostępna jest w 2 różnych stężeniach składnika aktywnego do podawania śródskórnego, w celu specyficznego ukierunkowania na różne przejawy zmian związanych z wiekiem. Przedstawiono również oddzielny preparat monokomponentowy TwAc eyes, zalecany do leczenia delikatnych obszarów (okolice okołoustne, okolice oczu, szyja i dekolt), a także do przygotowania skóry i zapobiegania ewentualnym powikłaniom po i przed agresywnymi ablacyjnymi zabiegami kosmetycznymi i medycznymi (laser, peelingi chemiczne, podnoszenie nici, chirurgia plastyczna itp.)

TwAc eyes to preparat mezoterapeutyczny do odbudowy i intensyfikacji regeneracji i reperacji delikatnych obszarów skóry (oczodoły, perioral, szyja, decollete), o stężeniu PRPN - 2 mg/ml.

TwAc 2.0 to żel śródskórny o stężeniu HDPN 5 mg/ml, HA 15 mg/ml, MM 1500 kDA, przeznaczony do regeneracji skóry w przypadku drobnych zmarszczek, w profilaktyce pierwszych oznak zmian związanych z wiekiem w fotostarzeniu i chronostarzeniu, po częstych dietach, po  hormonalnej terapii zastępczej, po ciąży i laktacji

TwAc3.0, topowy produkt w gamie, który dzięki połączeniu 10 mg/ml EPRN i 20 mg/ml HA o MM 1800-2500 kDa, działa ochronnie na macierz skóry właściwej, przywracając funkcję podporową i utrzymując odporność tkanek. Cechy te pozwalają na stosowanie tego preparatu w przypadku różnych typów starzenia, w tym deformacji, po zabiegach kosmetologii ablacyjnej w celu szybkiej odbudowy i przywrócenia funkcji komórek i struktur dermy.

Dzięki wysokiemu stężeniu DAH i wysokim wartościom lepkościowym kwasu hialuronowego (HA) podczas ekspozycji uzyskuje się długotrwały i silny efekt modulujący komórki skóry. Efektem jest likwidacja zmian związanych z wiekiem w krótkim czasie. Długie łańcuchy polimerowe polinukleotydów zapewniają zdolność do wiązania cząsteczek wody, zwiększając ogólne nawilżenie. Następuje również wzrost proliferacji i aktywności mitotycznej ze stymulacją receptorów komórek skóry (w tym fibroblastów). Efektem tego jest aktywna regeneracja i naprawa tkanek. Pod kompleksowym wpływem aktywnych składników produktów linii TwAc zwiększa się produkcja czynników wzrostu, stymulowana jest synteza kolagenu, aktywowana jest naprawa DNA. Połączenie HA i PDRN w tych preparatach pozwala na połączenie efektu rewitalizacji z redermalizacją skóry na wszystkich poziomach. Następuje regeneracja struktur skóry i naprawa uszkodzonych tkanek, zapobieganie starzeniu się, poprawa cery, turgoru i elastyczności, przywrócenie napięcia skóry, korekcja małych i średnich zmarszczek, efekt remodelujący. W ten sposób doszliśmy do wniosku, że linia kompleksowych produktów TwAc na bazie HRPN i wysokocząsteczkowego HA jest skuteczna w przypadku różnych problemów kosmetycznych skóry, ponieważ ma unikalną zdolność do modulowania wielu procesów fizjologicznych komórek, macierzy skórnej, a także naskórka i hipodermy.

Profhilo

Profhilo to produkt do wstrzykiwania, służący do głębokiego nawilżania i jednoczesnego napinania twarzy, szyi i dekoltu. Produkt został opracowany przez IBSA, wiodącego szwajcarskiego producenta kosmetyków.

Firma ta jest uznanym ekspertem w dziedzinie kwasu hialuronowego. Produkuje ultra czysty kwas hialuronowy pochodzący z procesu fermentacji bakteryjnej i posiadający klasę "Najwyższej jakości".

Czym jest Profilo?

To pierwszy na świecie produkt, który łączy w sobie efekt liftingujący i nawilżający jednocześnie.

Synergia ta nosi nazwę Hydrolift.

Opiera się na kwasie hialuronowym o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej w równych proporcjach. Jest to specjalna technologia hybrydowa opracowana i opatentowana przez naukowców IBSA.

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy nawilża skórę, dając jej efekt wzmocnienia.

Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy poprawia lokalne krążenie krwi, stymuluje produkcję własnego kolagenu i zapewnia lifting tkanek. Dzieje się tak dzięki gromadzeniu się cząsteczek wody wokół wysokocząsteczkowego kwasu.

Ogólnie rzecz biorąc, Profilo aktywuje nie tylko fibroblasty i keratynocyty, ale także adipocyty (komórki tłuszczowe), utrzymując ich żywotność, co prowadzi do odbudowy własnej podskórnej tkanki tłuszczowej, której niedobór jest uwarunkowany wiekiem.

Profilo umożliwia łatwe, dynamiczne zwiększenie objętości tkanek miękkich i imponującą poprawę jakości skóry. Po wstrzyknięciu preparatu skóra szybko się regeneruje, a ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i powikłań jest zredukowane do zera.

Wysoka płynność pozwala na przenikanie składników przez tkankę podskórną i skórę właściwą, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Profylo jest idealny do stosowania w anatomicznie trudnych obszarach, które wcześniej były trudne do zwiększenia objętości, takich jak czoło, szyja i okolice podżuchwowe.

Kiedy Profilo jest zalecany

We wszystkich zagłębieniach skóry spowodowanych naturalnym procesem starzenia się skóry, skutkującym zmniejszeniem jej nawilżenia, zmniejszeniem elastyczności (skóra zwiotczała) oraz deformacją włókien kolagenowych i elastynowych.

Jeśli na skórze występują blizny powstałe w wyniku powierzchownego uszkodzenia skóry (np. blizny po trądziku lub po ospie wietrznej).

Jak wstrzykuje się Profilo

Unikalna formuła produktu pozwoliła na opracowanie nowych protokołów. Przede wszystkim zmniejszono liczbę wymaganych punktów iniekcji. W przypadku twarzy stosowana jest technika "5 BET": 5 punktów bioestetycznych dla każdej strony twarzy. Pięć punktów odpowiada pięciu obszarom twarzy, wybranym z uwzględnieniem budowy anatomicznej: nie ma tam dużych naczyń i zakończeń nerwowych. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i zapewnia maksymalne rozprowadzenie produktu w rejonie kości policzkowych i dolnej szczęki.

W okolicy szyi preparat jest wstrzykiwany w 10 punktów bioestetycznych. Są one również zlokalizowane z uwzględnieniem istniejących struktur anatomicznych i nie naruszają ważnych narządów, takich jak ślinianki podżuchwowe i tarczyca, tętnica szyjna, tchawica i krtań.

Jakie rezultaty można osiągnąć dzięki Profilo

 • Ponownie ukształtować kontury twarzy i skorygować kości policzkowe (stworzyć piękne wysokie kości policzkowe).
 • Odbudować tkankę podskórną poprzez zwiększenie jej objętości.
 • Ponowne ukształtowanie konturu dolnej szczęki.
 • Odmłodzić tkankę szyi i dekoltu.
 • Nadaj skórze blask
 • Jakie są główne zalety Profilo?
 • Znacznie mniejsza liczba zabiegów w porównaniu z tradycyjną biorewitalizacją
 • Długotrwały efekt
 • Wyzwolenie procesu naprawy macierzy skóry przy jednoczesnym nawilżeniu skóry
 • Brak siniaków, grudek i innych śladów po iniekcjach

Wniosek: pacjent otrzymuje podwójny efekt nawilżenia i liftingu w najkrótszym możliwym czasie, w najdelikatniejszy możliwy sposób i z najdłuższym możliwym efektem.

RADIESSE

Bez względu na to jak starannie była pielęgnowana skóra twarzy, z upływem lat dochodzi do deformacji jej konturów, pogłębienia fałdów nosowo-wargowych, obniżenia kącików oczu i ust, uwidaczniają się zmarszczki. W pozbyciu się tych problemów pomagała kiedyś chirurgia plastyczna. Dzięki zabiegowi resurfacingu Radiesse można odzyskać młody wygląd bez skomplikowanych zabiegów i długiej rehabilitacji.

Co to jest Radiesse?

Radiesse to unikalny lek na bazie hydroksyapatytu wapnia. Stosuje się go w formie iniekcji. Jego działanie polega na wypełnianiu problematycznych obszarów i stymulowaniu syntezy własnego kolagenu komórek. Z biegiem czasu lek zostaje wchłonięty, ale stworzony przez niego szkielet pozostaje. Dlatego też, w przeciwieństwie do wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, zastosowanie Radiesse gwarantuje długotrwałe zachowanie uzyskanego efektu - rezultaty pozostają widoczne nawet do 15-20 miesięcy.

Wskazania:

Radiesse to zabieg odmładzający, dzięki któremu można wyleczyć następujące niedoskonałości

 • opadające kąciki ust lub oczu;
 • zwiotczenie skóry;
 • tworzenie się zmarszczek;
 • lipoatrofia;
 • deformacja konturów twarzy;
 • utrata objętości w obrębie podbródka i kości policzkowych.

Zastrzyki Radiesse można podawać nawet osobom, które mają skłonność do obrzęków tkanek i dla których przeciwwskazane są zastrzyki z kwasu hialuronowego.

Zalety zastrzyków Radiesse

 • Korekcja zmian związanych z wiekiem za pomocą Radiesse ma szereg zalet:
 • Biokompatybilność. Lek nie zawiera składników, które mogą powodować odrzucenie, reakcje alergiczne lub inne negatywne reakcje.
 • Wysoka skuteczność. Pierwsze rezultaty zobaczysz natychmiast po wstrzyknięciu. Wypełniacz sprzyja tworzeniu się silnych włókien kolagenowych, dlatego po 3 miesiącach efekt będzie maksymalny. Średnio rezultat utrzymuje się do 15 miesięcy.
 • Uniwersalność. Technika nie ma ograniczeń wiekowych, płciowych ani sezonowych.
 • Bezpieczeństwo i łatwość wstrzykiwania. Zastrzyki wykonywane są cienkimi kaniulami, dzięki czemu naczynia krwionośne nie są uszkadzane, a pojawienie się siniaków czy obrzęków jest wykluczone. Z czasem wypełniacz ulega rozpuszczeniu i jest samodzielnie eliminowany z organizmu.
 • Możliwa jest korekta każdego obszaru twarzy, w tym okolic ust, oczu, fałdów nosowo-wargowych.
 • Nie ma potrzeby długotrwałej rehabilitacji.

Do czego nadaje się Radiesse?

Radiesse nie tylko koryguje wizualne oznaki starzenia, ale także stymuluje produkcję Twojego własnego kolagenu! Produkt działa jak wypełniacz, zapewniając korekcję przez 12-15 miesięcy, czyli dwa razy dłużej niż wypełniacze z kwasem hialuronowym.